Kosteuttava, hoitava, häivyttävä ja ikääntymistä vastaan taisteleva peiteväri tummille silmänalusille.
The Eraser Eye -hoitava peiteväri silmänympärysiholle kuuluu Maybellinen Anti-Age kosmetiikan sarjaan, jossa on aikaisemmin nähty The Eraser -meikkivoide sekä Smoother-pohjustusvoide. Tuotesarja lupaa pyyhkiä iholta ikääntymisen ensimmäiset merkit.
Vaikuttavia ainesosia:
- Hyaluronihappo – kosteuttaa ihoa ja tekee siitä heleän näköisen
- Haloxyl-ainesosa – toimii mustia silmänympäryksiä vastaan
- Goji-marja – antioksidantit tastelevat ihon ikääntymistä vastaan
Silmänympärysvoiteen näkyvin innovaatio on sen applikaattori. Voidetta annostellaan sieniosaan putkilon vartta kiertämällä. Sienellä on helppo ja hellä töpötellä peiteväri silmänalusiin. Kierreputkilosta myös näkee aina, paljonko voidetta on vielä jäljellä. Annostelu on siis tarkkaa, tuote tulee käytettyä loppuun, eikä se lopu yllättäen kesken.
Applikaattorin patentoidulla micro-corrector -sienellä saa levitettyä peitevoiteen tarkasti, sillä sen miljoonat mikrokuidut mahdollistavat voiteen leviämisen mikroskooppisen tarkasti ryppyihin ja juonteisiin. Applikaattori puhdistetaan säännöllisesti pyyhkimällä puhtaalla kasvopaperilla. Tuotteen koostumus on suojeltu anti-mikrobi -teknologialla.
Testaajan kommentit
31-vuotias Anna testasi kolmen viikon ajan Anti Age The Eraser Eye -peteväriä silmänympärysiholle
- Käytän enimmäkseen Maybellinen marketkosmetiikkaa, ja siksi tämä uutuus kiinnosti kovasti. Anti Age - tuotteita en ole ennen käyttänyt, mutta ei silmäpusseja tarvinnut myöskään testiä varten kuvitella: siitä puolivuotias pikkumies kotona on pitänyt huolen! Kierremekanismista voiteen annostelussa olen tykännyt jo käyttämäni meikkivoiteen kohdalla, ja se soveltuu hyvin myös tähän.
- Erityisesti arvostan sitä, että näen kuinka paljon tuotetta on jäljellä purkissa. Itse voide on riittävän peittävä ja samalla miellyttävän kevyt, joten hyvästä peittävyydestä ei seuraa maskimaista lopputulosta. Hoitavuuteen voi uskoa, sillä voide tuntuu silmänalusiholla hyvältä, ja näkyvä heleys tuntuu myös tuntoaistimuksena. Ihan kuin silmänaluset olisivat tointuneet, vaikkei unensaanti olekaan lisääntynyt!
TÄHTIÄ: 5
Plussat | Miinukset |
| + hyvä annostelumekanismi + tarkka ja hellävarainen applikaattori + heleä ja peittävä lopputulos + kevyt iholla |
Saatavuus: Sokokset ja Emotionit












Kommentit (1)
Ilmoita asiaton kommentti juonteet - 01.03.2012 09:47
tämä tuote on tarkoitettu nimenomaan iholle jossa jo näkyy ikääntymisen merkkejä, mutta siitä huolimatta se kerääntyy jounteisiin todella pahasti.